Moda kobieca w XXI wieku

Moda kobieca stale się zmienia. Projektanci wymyślają coraz to nowsze kreacje. Warto dowiedzieć się, jak wygląda biznes modowy w obecnych czasach.

Jak wygląda moda kobieca w XXI wieku?

Projektanci pierwszej dekady XXI wieku czerpali z dobrodziejstw pozostawionych w minionych latach, tworząc eklektyczny miks w odważnym charakterze. Jak się okazuje, moda lat 2000. mieszała ze sobą różne style od hippie po boho oraz kulturę indyjską. Dość silnie odwoływała się również do lat 80. XX wieku. Na kształt mody wpływa bardzo silnie popkultura kreowana przez najsławniejsze gwiazdy estrady. Moda kobieca potraktowała obecny wiek wyjątkowo, ofiarując szeroką ofertę stylów, które królowały na ulicach największych miast na świecie. Barwne kreacje, dowolne łączenia wzorów, printów, a ponadto ekstrawaganckie dodatki wyróżniały się w tamtym okresie. Co więcej, nurty, które można wyodrębnić z tamtego okresu to boho, casual, styl militarny, a także afrykański. Warto też wspomnieć o osobnym kierunku. Mowa tutaj o ,,Y2K”, który wyróżniał się błyszczącymi tkaninami, topami na ramiączkach, a także plisowanymi spódnicami. Do tego należy doliczyć satynowe i lejące się sukienki, bluzki typu tuba, a także skórzane części garderoby. Trzeba też zauważyć, że dość modnym trendem było noszenie spódnic na spodnie. Warto zauważyć, że ubrania z poprzednich dziesięcioleci otrzymały miano ,,vintage” i w wielu przypadkach były stosowane do tworzenia oryginalnych kreacji.

Co ciekawe, w 2000 r. zapanowała moda na konsumpcjonizm, a rynki światowe postanowiły sprostać temu zadaniu. Zaczęto produkować niewiarygodne ilości ubrań. Fast fashion stało się nie tylko szczęściem, ale też przekleństwem tamtego okresu i trwa do dni obecnych. Na pniu rozwinęły się sklepy sieciowe z ubraniami, które zaczęły oferować relatywnie tanie ubrania zrobione z niewysokiej jakości materiałów. Często powstały one w nieetyczny sposób, za to szalenie modne, gdyż wzory oraz kolory sukienek zostały zaczerpnięte od największych domów mody z całego świata. Warto zaznaczyć, że od tamtego okresu trwa pogoń za szybką modą, która zmienia się jak w kalejdoskopie, generując przy tym nadprodukcję ubrań, która przynosi bardzo negatywne skutki dla środowiska naturalnego. Na szczęście światowe domy mody coraz większą wagę przykładają do ekologii. Produkowane są coraz to bardziej naturalne ubrania. W praktycznie wszystkich sklepach odzieżowych można zakupić ładną odzież, dzięki której można wyglądać stylowo i wyróżniać się na ulicy. Moda kobieca rozwija się z roku na rok.