Jaki prezent dla graczy i jednocześnie fanów Batmana?

Postacie komiksowe nadal fascynują ludzi na całym świecie. Jednak jest pewien bohater w pelerynie, który góruje nad innymi ze względu na popularność. To oczywiście Batman od DC. Nie tak dawno, bo w 2022 roku do kin trafił kolejny film o tym herosie w bardziej mrocznym wydaniu, a wcześniej Człowiek-Nietoperz był członkiem drużyny z Supermanem na czele oraz zaskakiwał jako postać animowana, zbudowana z klocków Lego. Wydaje się więc, że miłośnicy Mrocznego Rycerza najchętniej dostaliby na prezent płytę DVD lub Blu-ray z filmem. To prawda, ale zapaleni gracze woleliby otrzymać od Mikołaja jakąś grę, w której wcieliliby się w tego superbohatera.

Dlaczego seria „Arkham”?

Wielu fanów już zna te produkcje ze świata gier, ale część młodszych osób kochających wirtualną rozrywkę oraz Mrocznego Rycerza jeszcze się z nimi nie zapoznała. Właśnie ta druga grupa powinna spędzić długie godziny przy konsoli, wpatrując się w ekran, gdzie walczy ich ulubiony heros w pelerynie (na co dzień bogaty Bruce Wayne). Mowa tutaj o przygodowych grach akcji z serii „Batman Arkham” (drugie słowo w tytule oznacza szpital psychiatryczny).

Łącznie główny cykl liczy kilka tytułów. Są to:

1. „Arkham Asylum” (z 2009 roku)
2. „Arkham City” (2011)
3. „Arkham Origins” (2013)
4. „Arkham Knight” (2015)

Trochę może odpychać to, że owe gry nie należą do najnowszych. Młody człowiek może pomyśleć, że skoro miały one premierę lata temu, to ich grafika nie będzie już powodować opadu szczęki. Na szczęście można odetchnąć z ulgą, gdyż ten Batman ciągle zachwyca. W ostatniej części dodano możliwość jeżdżenia Batmobilem, co wygląda bardzo widowiskowo. Jednak najważniejszym elementem tej serii pozostają emocje i to, jak twórcom udało się ukazać sprawność pogromcy zła, który korzysta z całego arsenału. Może on skradać się, szybować czy wystrzeliwać kotwiczkę. Na swojej drodze spotyka słynnych przeciwników, znanych z kart komiksu (nie tylko Jokera). Dużą frajdę daje zarówno rozwiązywanie zagadek, sama walka, jak i eksploracja Gotham City – ociekającego mrocznym klimatem miasta. Ta seria ma jeszcze jeden plus, mianowicie oryginalny, angielski dubbing. Nieżyjący już niestety Kevin Conroy jako Człowiek-Nietoperz oraz Marka Hamill w roli Jokera swoimi głosami windują cykl Arkham na wyższy poziom! Więcej informacji na uniwersumdccomics.com.pl