Płozy do rolek – kompatybilne i dopasowane

Najprostszym sposobem na dostosowanie rolki i jej wydajności do swoich potrzeb i preferencji jest zmiana płozy. Tutaj dowiesz się więcej o kompatybilności płozy do rolek, dzięki czemu możesz łatwo znaleźć taką, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Zacznijmy!

Kompatybilność płozy do rolek

Aby płoza była dopasowana do buta – wszystkie razem muszą być kompatybilne. Zgodność wymaga tego, aby punkty mocowania na spodzie butów pasowały do otworów montażowych dostępnych w płozach. Są różne rodzaje montażu np. te mające dwa punkty mocowania, w których płozy mocują się do butów. Znajdują się one zwykle w rolkach rekreacyjnych i jest to najpowszechniejsze rozwiązanie. Pomiar między punktami mocowania określa, które płozy będą w danym przypadku kompatybilne z rolkami. Jednak tak jak wspomniano wcześniej – to tylko przykład, są i innego typu płozy pod względem montażu. Dziękujemy za pomoc przy artykule i zapraszamy na https://freeskate.pl/k/akcesoria-do-rolek/szyny-plozy-do-rolek/.

Rodzaje płóz

Ale uwaga to, że płoza pasuje, nie oznacza od razu, że powinieneś ją kupić. Chodzi bowiem też o wybranie rolek specyficznych dla stylu jazdy lub środowiska, w którym zamierzasz jeździć na rolkach. Weźmy na przykład jazdę na rolkach agresywnych. Wykonywanie sztuczek, grindów i skoków w skate parku lub innych, nie zawsze zatwierdzonych przeszkód w mieście wymaga szczególnego rodzaju płozy. Większość agresywnych płóz do rolek wykonuje się z grubościennych tworzyw sztucznych, aby umożliwić pewność ruchów. Poza tym konstrukcja rolek agresywnych wyróżnia się tym, iż wszystkie koła są tego samego rozmiaru. Zatem świat płóz do rolek jest dość skomplikowany, warto pogłębić swoją wiedzę na ich temat, by wybrać jak najlepiej.