Dlaczego warto wynająć sprzęt budowlany?

Firmy budowlane potrzebują bardzo dużo specjalistycznego sprzętu. Jest to związane z dużymi wydatkami, które mogą w znacznym stopniu wpłynąć na dochody firmy. Dlaczego warto wypożyczać sprzęt budowlany i zrezygnować z zakupu?

Sprzęt budowlany – co to jest?

Żadna firma budowlana nie jest w stanie poradzić sobie bez specjalistycznego sprzętu. Sprzęt budowlany to bardzo różnorodne urządzenia:
– agregaty i sprężarki,
– maszyny do zapraw i tynków,
– narzędzia pomiarowe,
– narzędzia do prac ziemnych i drogowych,
– żurawie.

Kiedy warto skorzystać z wynajmu?

Nie do każdego zlecenia potrzebny jest taki sam sprzęt. Warto skorzystać z wynajmu, gdy sprzęt budowlany, który jest potrzebny przy konkretnym zleceniu nie będzie wykorzystywany do innych pracach.

Zainwestowanie dużej sumy w sprzęt, który nie będzie wykorzystywany ustawicznie jest stratą funduszy. Wpływa również na opłacalności zlecenia.

Jakie są korzyści z wynajmu sprzętu budowlanego?

Koszt zakupu sprzętu budowlanego często jest bardzo wysoki. Wynajem to oszczędność, która wpływa na dochody firmy.

Bardzo ważnym czynnikiem, który jest zaletą wynajmu sprzętu budowlanego jest konieczność przechowywania go. Wynajęcie dużych powierzchni magazynowych wiąże się z kolejnymi kosztami.

Nie można również zapomnieć o kosztach konserwacji i napraw, które obciążają przedsiębiorcę, gdy urządzenia budowlane są własnością firmy. W trakcie wynajmu te koszty są po stronie wynajmującego, który jest zobowiązany dostarczyć na budowę sprzęt zadbany i sprawny.