Czy warto korzystać ze skupu złomu?

Dobrze jest dodać, że odpady, które są gromadzone w gospodarstwie domowym, da się sprzedać na złomie, dzięki czemu można na tym jeszcze skorzystać. Warto zatem wiedzieć, co można tam sprzedać i czemu to się opłaca.

Czemu warto korzystać ze złomowisk?

Przede wszystkim dlatego, że skup złomu oferuje sprzedaż różnych odpadów, które zalegają w gospodarstwie domowym. Tym sposobem można być jednocześnie ekologicznym oraz ekonomicznym, gdyż w odpowiedni sposób pozbędzie się zbędnych przedmiotów, które zostaną przetworzone. Co więcej, to dzięki temu, że istnieją skupy, to jest dużo mniej porzucanych śmieci, które wpływają negatywnie na środowisko.

Jakie odpady można dać na złomowisku?

Skup złomu przyjmuje między innymi takie odpady jak:

– metale kolorowe,
– kable,
– akumulatory,
– chłodnice,
– felgi,
– aluminium,
– miedź,
– stal,
– żeliwo,
– blachy.

Tym sposobem można się pozbyć niepotrzebnych już rzeczy, które zostały z remontu lub są składowane na prywatnej działce. Warto też wspomnieć, że cena za dany rodzaj złomu jest uzależniona od tego, jaki to jest materiał oraz, jaka jest jego ilość. Im przedmioty są cięższe i jest ich więcej to, tym więcej można zarobić.

Kiedy można oddać odpady na skup?

Przeważnie skup złomu działa jak miliomet.pl od poniedziałku do piątku, jednak mogą być także placówki otwarte w soboty. Należy jednak pamiętać, że w soboty skupy złomu mogą być czynne nieco krócej. Warto też wcześniej zapytać się o godziny otwarcia w przerwie między świątecznej, gdyż wtedy może placówka pracować w innych godzinach niż zazwyczaj. Co ważne to złomowisko jest także najczęściej zlokalizowane tuż przy wjeździe lub wyjeździe z miasta, przez co można z łatwością do niego dojechać. Tego rodzaju miejsca są najczęściej także czynne od około godziny ósmej rano do godziny osiemnastej lub dziewiętnastej.

Warto przed przyjazdem do danej placówki sprawdzić dokładne godziny otwarcia na stronie internetowej, dzięki czemu można wybrać taki dzień, w którym skup jest czynny dłużej. Należy też dokładnie posegregować odpady, aby pracownicy mogli rzetelnie zważyć worki i wypisać odpowiednią wagę, która jest potem przeliczana na pieniądze.