Co powinniśmy wiedzieć o treningu EMS?

Trening EMS już od pewnego czasu podbija nasze serca, a mimo to widać, że wciąż wiele osób o nim nie słyszało. Czym dokładnie jest trening EMS? Komu może przypaść do gustu? Jakie efekty dają tego typu treningi? Tego i kilku innych rzeczy dowiesz się z poniższego tekstu, więc zachęcamy do zapoznania się z jego treścią!

 

Trening EMS – o czym dokładnie mowa?

Trening EMS zwany również treningiem elektrostymulacji mięśni to nowoczesna forma treningowa, która już zdążyła zyskać grono zwolenników. W treningu EMS wykorzystuje się impulsy elektryczne do tego, by wywołać kontrolowane skurcze mięśni. Jest to możliwe poprzez układ specjalnych elektrod umieszczonych na kombinezonie, który zakłada się na trening EMS. To właśnie on prowadzi do aktywacji wszystkich partii mięśniowych naraz, a więc również do aktywacji mięśni głębokich.

 

To prawdziwa innowacja, ponieważ w tradycyjnym treningu bardzo trudno jest doprowadzić do wzmocnienia mięśni głębokich, ale w treningu EMS ten problem znika i widać, że można pracować nad całym ciałem. Co więcej, sam trening też nie trwa długo, ponieważ zaledwie 20 minut, więc stanowi idealny wybór dla tych, którzy nie lubią spędzać długich godzin na siłowni. Jednak warto zauważyć, że jest tak samo skuteczny, o ile nie bardziej od innych rodzajów aktywności.

 

Trening EMS – jakie efekty daje?

Trening EMS daje wiele różnych efektów, które można dostosować do swoich potrzeb. Na pewno dzięki niemu można wzmocnić swoje mięśnie i to bez obciążania stawów, w tym również można pracować nad mięśniami głębokimi.

Jednak to dopiero początek, ponieważ ten sam trening może okazać się dobrym wyborem, gdy szukamy skutecznego sposobu na szybkie spalanie tkanki tłuszczowej, czy nawet na budowanie wymarzonej sylwetki.

Trening EMS sprawdza się także przy rehabilitacji, ponieważ pozwala na szybszy powrót do pełnej sprawności po różnego typu kontuzjach, czy w realizacji różnego typu celów, zwłaszcza że to bezpieczna forma aktywności, którą można dobrać do swojego doświadczenia.

Trening EMS – komu przypadnie do gustu?

Mamy do czynienia z tak ciekawą formą treningu, że możemy być pewni, że przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym osobom. Co ciekawe, trening EMS sprawdza się jednakowo u kobiet, jak i u mężczyzn w różnym wieku. Nie ma znaczenia nasze doświadczenie, czy częstotliwość uprawiania sportu. Trening EMS może okazać się zatem dobrym wyborem dla doświadczonych sportowców, jak i dla amatorów, którzy chcą cieszyć się dobrym zdrowiem lub popracować nad swoją sylwetką.