Ciepły montaż okien zyskuje na popularności

Istnieje kilka sposobów na to, by zmierzyć się z montażem okien. Jednak od pewnego czasu widać, że to ciepły montaż okien zyskuje na popularności. Czym jest to spowodowane? Skąd tak duże zainteresowanie ciepłym montażem okien? Tego i kilku innych rzeczy dowiesz się z poniższego tekstu, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Czym jest ciepły montaż okien?

Ciepły montaż okien nazywany również montażem warstwowym okien jest jedną z nowocześniejszych technik montażu stolarki okiennej. Polega ona na wykonaniu aż trzech różnych warstw uszczelniających między oknem a murem. Pierwszą z nich jest warstwa środka, czyli izolacyjna i jej zadaniem jest chronić przed zimnem oraz hałasami dochodzącymi z zewnątrz.

Druga warstwa wewnętrzna, czyli warstwa paroszczelna ma za zadanie zabezpieczać pierwszą przed kontaktem z parą wodną i wilgocią, która bardzo często potrafi gromadzić się we wnętrzach pomieszczeń. Aby to zadanie zostało odpowiednio wykonane, to stosuje się specjalny rodzaj paroszczelnej taśmy okiennej. Trzecia warstwa, jaką obejmuje ciepły montaż okien to warstwa wewnętrzna, zwana również warstwą paroprzepuszczalną.

Do jej zadań należy przede wszystkim ochrona izolacji przed wilgocią, która pochodzi z opadów atmosferycznych, ale nie tylko. Warstwa paroprzepuszczalna zabezpiecza również przed szkodliwym promieniowaniem UV i silnym wiatrem, ale także ułatwia ucieczkę wodzie zbierającej się w szczelinie między ościeżnicą a ościeżem. Więcej informacji na https://domszczelny.pl/rozwiazania-soudal/cieply-montaz-okien-soudal-window-system-sws/

Skąd tak duża popularność ciepłego montażu okien?

Popularność ciepłego montażu okien wynika z wielu różnych czynników, ale jednym z najważniejszych pozostaje to, że właśnie poprzez ciepły montaż okien możemy wyeliminować mostki termiczne. Ten problem dosięga wielu z nas, co niestety wpływa na większą stratę ciepła w pomieszczeniach i prowadzi do wyższych kosztów za ogrzewanie.

Przy rosnących cenach nikt z nas nie może pozwolić sobie na wzrost kosztów, więc jeśli wybór pada właśnie na ciepły montaż okien, to zapewniamy sobie realne oszczędności. To jednak nie wszystko. Popularność ciepłego montażu może wynikać także z tego, że przebiega sprawnie i bezproblemowo, a do swojej dyspozycji mamy fachowców, którzy są w stanie nas wesprzeć przy jego realizacji.

Ciepły montaż okien zapobiega też powstawaniu pleśni i grzybów, więc nie trzeba obawiać się o swoje bezpieczeństwo, czy innych domowników. Poza tym technika ta pozwala na montaż okien w wielu różnych budynkach, jednakowo mieszkalnych, jak i firmowych.