BEZPŁATNA DOSTAWA OD 150 zł - 14 DNI NA ZWROT 

Biżuteria z krzyżem – czy wypada ją nosić?

Od momentu rozpowszechnienia się chrześcijaństwa krzyż kojarzony był z tą religią. Krzyżyki zarezerwowane były dla osób wierzących. Medalik ze złotym krzyżem miał przypominać człowiekowi o obecności Boga w jego życiu i dawać mu poczucie bezpieczeństwa. W ostatnich latach symbol krzyża zyskał na popularności. Motyw ten zaczął pojawiać się coraz częściej jako element ozdobny. Dziś biżuteria z krzyżem występuje w rozmaitych formach i często zaskakuje swoim designem, dlatego niektórzy ludzie zaczęli sięgać po nią wyłącznie ze względów estetycznych.

Czy podążanie za modą może być niestosowne?

W dzisiejszych czasach nie powinnyśmy się martwić, że biżuteria krzyżem wzbudzi negatywne emocje. Ludzie nauczyli się bawić stylem. Dodatki, które dopełniają ich stroje, stają się coraz bardziej rozmaite. Każdy sięga po akcesoria, które sprawią, że poczuje się wyjątkowo. Biżuteria z krzyżem nie musi nieść w sobie żadnego ukrytego znaczenia. Jeśli podobają Ci się ozdoby z motywem krzyża to sięgaj po nie bez obaw.

Jak zmieniła się biżuteria z krzyżami?

Dodatki z symbolem krzyżyka odnoszące się do wiary charakteryzowały się swoją prostotą i skromnością. Nie pełniły bowiem funkcji ozdobnej. Miały zasygnalizować, że właściciel ozdoby należy do wspólnoty i stanowić dla niego namiastkę Boga.

Bransoletki z krzyżem, kolczyki i naszyjniki – czy wypada?

Powstająca dziś biżuteria jest przeznaczona dla każdego. Występuje w przeróżnych kształtach, rozmiarach i stylach.
Choker Secrets składa się z pięciu krzyżyków zawieszonych na masywnym, plecionym łańcuszku. Ten nowoczesny dodatek świetnie podkreśli każdą innowacyjną stylizację.

Podobnym tonem charakteryzują się kolczyki ze stali chirurgicznej Danq, które występują w złotej i srebrnej odsłonie. Jeśli wolisz krzyżyk w subtelniejszym wydaniu, mogą spodobać Ci się bransoletki ze stali chirurgicznej Escobar lub Bonita na delikatnym łańcuszku. Nic dziwnego, że tak rozmaita biżuteria, przyciąga uwagę wielu ludzi.

Dziś najbardziej trendy jest wybieranie tego, w czym czujemy się dobrze. Biżuteria ze stali chirurgicznej z krzyżami idealnie sprawdzi się dla kobiet z charakterem, które będą chciały wzmocnić swoją stylizację. Za pomocą krzyża możesz wzbogacić codzienny, casualowy look lub dodać pikanterii szykownej, eleganckiej stylizacji.

Czy można zatem nosić kolczyki krzyże, czy bransoletkę krzyżykiem? Odpowiedź brzmi: TAK!