BEZPŁATNA DOSTAWA OD 150 zł - 14 DNI NA ZWROT 

Czy stal nierdzewna uczula?

Zastanawiasz się, czy stal szlachetna uczula mimo niskiej zawartości niklu? Do produkcji biżuterii stosuje się jedną z czterech kategorii stali w klasyfikacji ogólnej, a dokładniej gatunek 316L, który wykazuje dużą hipoalergiczność. Nadal możesz jednak mieć wątpliwości, czy stal szlachetne uczula czy nie – w końcu uwalnia 0,000001 g niklu. Musisz wiedzieć, że jest to wartość obojętna dla ludzkiego organizmu, dlatego ryzyko pojawienia się reakcji alergicznej jest minimalne. To właśnie dlatego bez obaw stworzyłyśmy sklep z biżuterią ze stali chirurgicznej, którą noszą nie tylko osoby zmagające się z alergią.

Czy stal szlachetna rdzewieje?

Podstawą naszej biżuterii jest stal szlachetna. Zastanawiasz się, czy uczula i rdzewieje podobnie jak tania biżuteria z metali szlachetnych niskiej próby, ale o wysokiej zawartości niklu czy chromu? Kupując np. kolczyki ze stali chirurgicznej nie musisz się martwić o to, że z czasem biżuteria zardzewieje – co więcej, nie czernieje tak jak srebro oraz złoto niskiej próby. Więcej na ten temat przeczytasz zresztą w naszym artykule o tym, czy stal chirurgiczna czernieje.

Stal szlachetna rozwiązaniem dla alergików i alergiczek

Osoby zmagające się z alergią zastanawiają się, czy stal nierdzewna uczula, ponieważ obawiają się, że nawet tak niska zawartość niklu stanowi problem. Uspokajamy – u większości ludzi stal szlachetna nie wywołuje reakcji alergicznych, ponieważ nie wydziela związków niklu do organizmu. Oczywiście nie jesteśmy w stanie w 100% wykluczyć takiej możliwości, ale szansa jest naprawdę minimalna – ryzyko jest na tyle małe, a komfort noszenia np. bransoletki ze stali chirurgicznej dużo większy niż w przypadku biżuterii z metali niskiej próby, że nie ma powodu, by się ograniczać. Stal nierdzewna to bezpieczne rozwiązanie dla alergików i alergiczek, które zawsze przy zakupie czegoś nowego pytają, czy to uczula.

Dlaczego warto kupić biżuterię ze stali szlachetnej?

Czy widzisz już, dlaczego biżuteria ze stali nierdzewnej stała się tak popularną alternatywą dla często dużo droższej biżuterii złotej czy srebrnej? Biżuteria ze stali szlachetnej jest twardsza, bardziej odporna na zarysowania od innych metali oraz jest świetną alternatywą dla osób uczulonych na nikiel. Dodatkowo ma niską cenę i piękny wygląd, który nie odbiega od biżuterii z katalogów najpopularniejszych w Polsce marek. Tym bardziej, że biżuteria ze stali chirurgicznej charakteryzuje się pięknym połyskiem, który z pewnością docenisz po otrzymaniu przesyłki od nas.

Jak czyścić stal nierdzewną?

Na koniec kilka wskazówek od nas – dowiedz się, czym czyścić stal nierdzewną, aby jak najdłużej nosić pierścionki ze stali chirurgicznej i inną biżuterię. Od razu też uspokajamy. Nie będziemy wyjaśniać, jak czyścić stal nierdzewną dlatego, że ona szybko się brudzi, tylko dlatego, że warto pamiętać o regularnej pielęgnacji nawet najtrwalszej biżuterii. Dzięki temu Twoje naszyjniki ze stali chirurgicznej będą Ci służyć przez lata. Poniżej prezentujemy najważniejsze zasady pielęgnacji:

  • nie używaj perfum, kremów i podobnych produktów w miejscach, które będą mieć styczność z biżuterią,
  • pH skóry może mieć wpływ na kolor biżuterii,
  • unikaj kontaktu z wodą chlorowaną i słoną,
  • zdejmij biżuterię przed snem,
  • czyść ściereczką do srebra lub innymi dostępnymi środkami do pielęgnacji biżuterii.

Podsumowując – czym czyścić stal nierdzewną? Z całą pewnością nie silnymi detergentami. Biżuteria ze stali szlachetnej nie wymaga specjalnego traktowania i najczęściej wystarczy miękka ściereczka delikatnie zwilżona wodą lub wodą z łagodnym mydłem.

Przeczytaj także: