BEZPŁATNA DOSTAWA OD 150 zł - 14 DNI NA ZWROT 

Czy stal chirurgiczna czernieje?

Czy stal chirurgiczna czernieje?

Ile razy zdarzyło Ci się, że ulubione kolczyki, naszyjnik, czy pierścionek wykonane ze srebra pokrył czarny nalot, odbierając Twoim cennym ozdobom dawny blask i piękny wygląd? Nie lubisz czasochłonnej pielęgnacji, jakiej wymagają od Ciebie Twoje złote i srebrne ozdoby? Cóż, niektóre materiały wykorzystywane w jubilerstwie potrafią zachwycać, a jednocześnie być bardzo niewdzięczne…

Dlatego biżuteria Papagayo, wykonana ze stali chirurgicznej, jest stworzona dla Ciebie. Materiał ten nie ulega odbarwieniom i nie czernieje. Nasze kolekcje cechuje wysoki stopień różnorodności, dzięki czemu każda kobieta znajdzie w naszym asortymencie ozdobę idealną dla siebie. Przy niskiej cenie możesz cieszyć się doskonałą jakością i oryginalnym designem. Postaw na stal szlachetną od Papagayo i pozwól, by Twoje dodatki wspaniale prezentowały się przez długi czas.

Dlaczego stal chirurgiczna jest tak długowieczna?

Drogocenne właściwości stali chirurgicznej wynikają z jej składu. Cały sekret tkwi w chromie. To właśnie on zapewnia tworzywu tak długą żywotność. Pierwiastek ten, w połączeniu z tlenem występującym w powietrzu, tworzy tlenek chromu (III). Powstały związek stanowi powłokę ochronną metalu i zapobiega powstawaniu odbarwień oraz pojawianiu się czarnego nalotu. Zupełnie tak, jakby powierzchnia biżuterii wykonanej ze stali chirurgicznej posiadała swego rodzaju tarczę, która chroni jej piękno przed negatywnymi czynnikami, jak czernienie, na jakie naraża ją nasze codzienne funkcjonowanie.

Czy chrom ochroni biżuterię ze stali chirurgicznej również przed rdzą?

W przypadku stali chirurgicznej, często występującej również pod nazwą stali nierdzewnej, nie musimy martwić się o zjawisko korozji. Bariera ochronna z tlenku chromu (III) powstała na powierzchni metalu zapobiega również pojawianiu się rdzy. Dzięki zawartości chromu, stali chirurgicznej nie straszna jest nawet woda. Jest to szczególna zaleta w przypadku biżuterii, która ozdabia nasze dłonie, zwłaszcza w tak specyficznym czasie, jakim jest pandemia. Wybierając biżuterię ze stali chirurgicznej nie musimy obawiać się o utratę uroku przez nasze ulubione dodatki, nawet przy ciągłym kontakcie z wodą, podczas częstego mycia rąk. Papagayo w swoich kolekcjach posiada wyjątkowe ozdoby, które zapewnią piękny wygląd naszym dłoniom na bardzo długi czas, nawet przy intensywnym użytkowaniu. Czarujący pierścionek Sovanna, złożony z drobnych kuleczek z pozłacanej stali nada subtelnego blasku. Jeśli efekt będzie zbyt delikatny, świetnie dopełni go wybrana bransoletka z asortymentu Papagayo, np. czarująca Astor z gwiazdką na drobnym łańcuszku.

Oczywiście nie należy zapominać, że każde tworzywo potrzebuje naszej pomocy w utrzymaniu pięknego wyglądu. Jednak stal chirurgiczna jest wyjątkowo niewymagającym materiałem, a do właściwej pielęgnacji wystarczy znajomość kilku prostych zasad, które zdradzimy w kolejnym wpisie.